Отборите на Сърбия и Литва играят при резултат 1:0 в двубой от

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Сърбия - Литва 1:0, греда на домакините

Отборите на Сърбия и Литва играят при резултат 1:0  в двубой от Група " G " в квалификациите за ЕВРО 2024. Душан Тадич откри резултата в 16-ата минута.

Сърбите започнаха срещата по-силно и положителната игра на възпитаниците на Драган Стойкович даде резултат в 16-ата минута. Душан Тадич бе открит с подаване по земя отляво и шутира от бялата точка, пращайки топката около стража Барткус за 1:0.

Само две минути по-късно домакините още веднъж бяха покрай попадението след рисково подаване в пеналтерията на Литва, до което обаче Митрович не съумя да стигне и да нанесе изстрел. В 23-ата минута вратарят на гостите трябваше да направи няколко крачки напред, с цел да улови остро центриране в наказателното си поле.

В 28-ата минута Литва стигна до първото си голово състояние. Голубицкас откри Паулаускас навътре в наказателното поле на Сърбия. Той на своя страна опитва удар, който прелетя над напречната греда.

Минута след това Влахович се извиси над всички и стреля с глава, само че също прати топката над вратата. Александър Митрович сподели страхотна техника в 33-ата минута, когато нахлу в наказателното на Литва, съумя да финтира двама бранителя на гостите, а по-късно и шутира, само че след рикошет топкатар излезе в корнер. След ъгловия удар пристигна удар на Живкович, който срещна съотборника му Груич, а той с петичка прати топката в гредата.